середа, 4 квітня 2018 р.

 Шановні колеги!
Наближається світле свято. Проведімо невеличкий екскурс в історію
Традиції Великодня
До Великодня віруючі готуються впродовж семи тижнів Великого Посту. Це один з найбільш суворих постів року. Ісус провів у пустелі 40 днів, тому саме стільки часу триває піст. Люди вірять, що в ці дні людська душа повинна вшанувати ті страждання, які пережив Ісус Христос. Протягом Великого Посту віруючі відмовляються від того, що цілком їх поглинає і віддаляє від Господа, очищають тіло і душу, каються, моляться і стають ближчими до Бога.
Останній тиждень перед Великоднем називається Страсна Седмиця. Особливо важливими вважаються останні три дні перед Великоднем - Великі четвер, п'ятниця і субота. У кожен з цих днів на церковних службах читаються уривки з Євангелія, що розповідають про страждання Христа.
Страсний Четвер - це день, коли Ісус разом зі своїми учнями під час Таємної Вечері розділив останню трапезу. Також його називають Чистим Четвергом. Віруючі в цей день намагаються висповідатися й причаститися. Поряд з очищенням душі в четвер перед Великоднем прийнято очищати і навколишній простір. У цей день влаштовують генеральне прибирання, викидають непотрібні речі, перуть одяг і вимивають посуд. Також у Чистий четвер прийнято готувати їжу, фарбувати яйця і пекти паски. Важливо, щоб великодні ласощі були приготовлені з чистими, добрими помислами.
Страсна П'ятниця - найсуворіший і найскорботніший день Великого посту. У п'ятницю віруючим варто утримуватися від вживання їжі до скоєння церковного обряду винесення Плащаниці - шматка тканини, в яку було загорнуто тіло Христа після зняття з хреста. Після цього обряду можна їсти лише хліб і пити тільки воду.
Велика субота - останній день перед Великоднем. Для християн це і скорботний, і радісний день: Ісус Христос ще лежить у труні, але все вже наповнене передвеликодньою радістю його Воскресіння. Зазначимо, що цьогоріч Велика субота збіглася зі святом Благовіщення Пресвятої Богородиці, який щорічно відзначають 7 квітня.

Святкування Великодня

Пасхальна Служба Божа триває всю ніч. Її урочистий момент настає опівночі, коли священик сповіщає «Христос воскрес!", а всі присутні відповідають "Воістину воскрес!". Після служби починається процес освячення обрядових пасхальних страв: пасок, яєць, м'яса, ковбас, масла, риби та інших страв. Господині приносять на освячення красиві кошики з продуктами, прикрашені вишитими рушниками і свічками. Після цього віруючі розходяться по домівках і починають "розговлятися".
За святковим столом на Великдень збирається вся родина. В першу чергу, розговляються крашанками. Потім всі куштують по шматочку паски і ласують іншими стравами, які стоять на столі.







  Інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів мовно-літературної галузі в закладах загальної середньої освіти...