неділя, 5 квітня 2020 р.

Шановні гості мого блогу!

Хочу розповісти про ще одну методичну новинку - сторіборд. Що ж це таке?

Що таке сторіборд (storyboard)?

 Сторіборд (storyboard) або розкадруванняце замальовки вашої історії, в яких ви зображує майбутню історію з персонажами й фонами. Такий набір слайдів допомагає побачити загальну картину всієї історії. Сторіборд дає можливість повноцінно підготуватися іншим учасникам знімальної групи.

Які переваги використання  сторіборда?

Збираючись зі знімальною групою з розкадровкою в руках, режисерові не потрібно говорити по мистецтво й почуття. Тому команда може розібратися в сюжеті більш предметно. Оператор зрозуміє, які кадри потрібно буде створити і що знадобитися для реалізації. Гафер з освітлювачами запропонує свої світлові схеми і рішення. Супервайзер зможе зробити планування зі спецефектів. А продюсер прорахує вартість проєкту більш детально. Крім того, на етапі сторіборда можна обговорити й змінити деякі ходи і сцени, що може піти на користь фінального результату.
Основні переваги:
  • Економія часу при виробництві.
  • Економія бюджету, ви не допустите грубих помилок, що заощадить вам гроші.
  • Можна проаналізувати хід подій, доопрацювати і поліпшити проект.
Та це в кінематогрфі. А як же можна це використати на уроках літератури? 
Пропоную вашій увазі сторіборд, створений за допомогою онлайн сервісу Canva. В ньому я розмістила кадри з оповідання Євгена Гуцала "Лось"(5 клас) та їх послідовність порушила. Завдання для учнів: відновити послідовність подій у творі (записати номери кадрів у потрібному порядку) та придумати назви до кожного з кадрів.


Ще один приклад сторіборда.


  Інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів мовно-літературної галузі в закладах загальної середньої освіти...