неділя, 31 травня 2020 р.


Шановні гості блогу! 

Про історію свята, захищеність дитини в нашій державі ви дізнаєтесь, переглянувши презентацію за посиланням.

Це свято стосується кожного з нас, адже всі ми родом із дитинства!




пʼятниця, 29 травня 2020 р.




Ось і Свято останнього дзвоника. Вперше за стільки років святкуємо цю подію вдома. Вітаю всіх зі святом! Нехай незвичний фінал важкого для всіх нас навчального року лише додасть нам натхнення, бажання з новими силами та вміннями повернутися разом із учнями до навчальних кабінетів восени.

понеділок, 25 травня 2020 р.

У понеділок, 25 травня, в Україні та в інших країнах колишнього СРСР відзначається День філолога. Це професійне свято вчителів, викладачів мови та літератури, літературознавців, перекладачів, бібліотекарів та всіх тих, хто має філологічну освіту.
День філолога святкується на наступний день після Дня слов'янської писемності і культури.



неділя, 24 травня 2020 р.


Сьогодні, 24 травня, в Україні відзначають День слов’янської писемності і культури
Свято встановлене згідно з Указом Президента від 17 вересня 2004 року, в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила та Мефодія – просвітителів, які відіграли визначну роль у розвитку й становленні слов’янського письменства і культури, покровителів Європи.
Кирило (827–869) і його старший брат Мефодій (815–885) народилися в македонському місті Фессалоніки (тепер Салоніки, Греція) в сім’ї воєначальника. За походженням болгари. Якщо Кирило був стовідсотковим гуманітарієм – здобув освіту в школі при імператорському дворі Константинополя, а згодом працював патріаршим бібліотекарем і викладав філософію, а потім перебував навіть на дипломатичній службі, то Мефодій був спочатку військовим, правителем однієї із слов’янських областей поблизу Солуня. Військова кар’єра його не вдовольняла, і він став ченцем, а невдовзі й ігуменом одного з монастирів у Малій Азії.
Згодом брати об’єдналися в просвітницькій діяльності – перекладали слов’янською мовою богослужебні книги,  писали оригінальні твори, проповідували православ’я, виступаючи проти німецького католицького духовенства (вже тоді точилася боротьба між греко-православною Візантією і латино-католицьким Заходом за вплив на слов’янські племена), відкривали при церквах школи, готували учнів. Вони упорядкували слов’янський алфавіт і переклали на церковнослов’янську (староболгарську) мову Євангеліє.
На початок ХІ ст. на Русі використовувалися дві системи письма – кирилиця і глаголиця. Певною перевагою кирилиці перед глаголицею було відносно простіше накреслення літер. Автором глаголиці вважають Кирила; її літери переважно пов’язані з грецьким алфавітом. Згодом глаголиця лягла в основу кирилиці, на основі якої склалися алфавіти багатьох слов’янських народів. Донедавна кирилицею послуговувалися румуни й молдавани, але потім вони перейшли на латиницю. Спроби (в т. ч. силоміць) запровадити замість кирилиці латиницю на західноукраїнських землях (у Галичині в ХІХ ст., у Закарпатті – на початку ХХ ст.) були відкинуті.
Існує думка, що кирилиця прийшла до Київської Русі з Болгарії разом із старослов’янськими богослужними книгами після офіційного прийняття християнства у 988 році. Найдавнішою точно датованою кириличною книгою є давньоруське Остромирове Євангеліє. 1056–1057 років. Щороку 24 травня в усіх слов’янських країнах вшановують пам’ять святих Кирила та Мефодія, а також День слов’янської писемності та культури.

понеділок, 4 травня 2020 р.

Дуже полюбляю працювати на Canva.com. Черговою роботою на цьому сайті став планувальник, який використала під час вивчення творчості П,Куліша "Чорна рада".
Новенька ідея.

Шановні гості мого блогу!

Сторінки автора чи героя в соцмережах заповнювала з учнями й раніше, та використовувала при цьому готові шаблони. Завжди хотіла спробувати сама, та боялась, що нічого не вийде. Поштовхом до діяльності та, можна сказати, навчальним посібником стала відеоінструкція Надії Галаган-Базильської у групі "Літературний сад" у Фейсбук, за що я їй щиро вдячна. Пропоную вашій увазі, шановні колеги, свою першу спробу. Намагалась бути хоч трішечки оригінальною. Ось що в мене вийшло.

До вивчення творчості С.Руданського в 6 класі.



  Інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів мовно-літературної галузі в закладах загальної середньої освіти...